اولین ماموریت GTA V با نام Prologue (مقدمه)

اولین ماموریت GTA V با نام Prologue (مقدمه)

راه باز کردن این ماموریت : این ماموریت به طور خودکار بعد از راه اندازی بازی شروع می شود.

شخصیت های قابل بازی : مایکل و تراور

اطلاعات اضافی : این ماموریت نه تنها به منزله مقدمه ای مناسب برای بازی است، بلکه به شما در برخی از مکانیک های مهم در این بازی کمک خواهد کرد، مانند شرکت در تیراندازی، رانندگی وسایل نقلیه و تعویض بین شخصیت های قابل بازی. لازم نیست که خودتان را برای این ماموریت به روش خاصی آماده کنید، چرا که تمام عناصر جدید به صورت منظم ارائه می شود.

شما با کنترل مایکل، بازی را به طور موقت بدون امکان پرش به تراور آغاز می کنید. خود را با رادار آشنا کنید، وارد اتایق که در آن گروگانها نگهداری می شوند، شوید. هدف سلاحتان را بر روی گروگانها بگیرید (شلیک نکنید) تا آنها را به اتاق ذخیره سازی که در آن نزدیکی هست انتقال دهید. پس از آن، موبایلتان را از Inventory انتخاب کنید، سپس از قسمت اطلاعات تماس موبایل تایید انفجار از راه دور را تایید کنید (منفجر کردن) که اتاق دسترسی به پول ها را باز می کند.

اولین ماموریت GTA V با نام Prologue (مقدمه)

دنبال راهروها به صورت خطی به اتاقی که پول ها در آن است وارد شوید. به میزی که علامت زده شده تا پول ها را جع کنید، نزدیک شوید. سعی کنید اتاق را ترک کنید، که در این صورت مایکل توسط یکی از نگهبانان دستگیر می شود. در مورد آن نگران نباشید، چرا که این صحنه یک قسمت از آموزش است که  قرار است شما را با پرش بین شخصیت های قابل بازی آشنا کند. دگمه پایین مناسب با کنسول خود را فشار دهید و نگه دارید، سپس تراور را انتخاب کنید و دگمه را رها کنید. سپس شما به تراور پرش می کنید، یعنی شخصیت تراور می شوید، پس سر نگهبان را هدف قرار دهید و او را بکشید.

اولین ماموریت GTA V با نام Prologue (مقدمه)

به سمت خروجی ساختما بروید و چگونه پوشش دادن و استفاده از آن را یاد بگیرید. بعد از این که از پارکینگ خارج شدید، در مقابل ساختمان، پشت نزدیکترین پوشش پنهان شوید و شروع به کشتن افسران پلیس در این منطقه کنید. می توانید همینطوری تا آخر با تراور بازی کنید، اما، اگر می خواهید خیلی دقیق تر هدف گیری و تیراندازی کنید به مایکل پرش کنید. صرف نظر از شخصیتی که انتخاب کرده اید، در وهله اول به کشتن پلیس در نزدیکی خودتان ادامه دهید، در نتیجه از این که به شما نزدیک شوند جدا خودداری کنید.

اولین ماموریت GTA V با نام Prologue (مقدمه)

به زودی، با راه رفتن در امتداد یک جاده شنی به سمت جاده خاکی می رسید. این ایده خوبیه که با حداکثر سرعت بدوید، اما به یاد داشته باشید که نیاز دارید تا افسران پلیس را از پشت اتومبیل یا دیگر پوشش ها موثر که هر زمانی لازم است، از بین ببرید. پس از رسیدن به جاده که در بالا ذکر شد، آخرین گروه از افسران پلیس را از بین ببرید و به سمت ماشینی که در سمت چپ جاده پارک شده بروید و داخل آن شوید.

اولین ماموریت GTA V با نام Prologue (مقدمه)

پیش از شما، اولین صحنه ای که باید ماشین برانید پیش می آید. مسیر به سمت فرودگاه ساده است، چرا که باید جاده را مستقیم بروید و بعد به سمت راست بپیچید، بعد از این که به نزدیکی پلیس که راه را سد کرده می رسید. در نهایت، یک صحنه کوتاه را تماشا می کنید که در طی آن شما باید تراور را کنترل کنید. شلیک هایتان را در پشت سر آنها برای پوشش ادامه دهید تا افسران پلیسی که از راه می رسند را از بین ببرید. بازی به زودی با یک کات سین دیگر و پایان ماموریت مقدمه، شروع می شود.

ماموریت دوم Franklin and Lamar در GTA V

ماموریت دوم Franklin and Lamar در GTA V

راه باز کردن : اتمام ماموریت Prologue (مقدمه)

شخصیت های قابل بازی : فرانکلین

اطلاعات اضافی : هدف این ماموریت این است که شما با فرانکلین آشنا شوید. علاوه بر این، قادر به تمرین مانورهای پیشرفته تر با وسایل نقلیه، استفاده از مهارت های خاص و همچنین فرار حرفه ای پلیس خواهید بود. این بار همچنین نیاز به الزامات خاص دارید، اگر می خواهید این ماموریت را ۱۰۰ درصد به پایان برسانید و برای اطلاعات بیشتر پایان شرح این ماموریت را ببینید.

این که در حال حاضر اعلام شده که برای کامل کردن ماموریت، در تمام آن، به عنوان شخصیت فرانکلین بازی می کنید. در امتداد کوچه های باریک بین ساختمان ها بروید تا به موقعیتی با دو اتومبیل اسپورت پارک شده برسید. نیاز دارید که یکی از اتومبیل ها را انتخاب کنید، این را خوب بدانید که انتخاب شما به هیچ وجه در این ماموریت فرقی نمی کند، زیرا هر دوی آنها از نظر عملکرد مشابه هستند.

 

ماموریت دوم Franklin and Lamar در GTA V

 

با توجه به اطلاعاتی که دریافت کردید،باید به دنبال ماشینی که لامار در آن است بروید. همانطوری که می رانید، اجازه ندهید که لامار از شما خیلی فاصله بگیرد، مراقب موانع و ماشین های دیگر باشید که به ماشینی که به سرقت رفته آسیبی وارد نشود. با توجه به پیشنهاد این بازی، این یک ایده خوب برای تمرین مهارت های ویژه فرانکلین است. بعد از اینکه رانندگی را شروع کردید، حتما با احتیاط فراوان و با سرعت پایین رانندگی کنید. بهتر این است که برای استفاده از مهارت شخصیت فرانکلین حتما با سرعت پایین موانع و ماشین ها را رد کنید و داخل کوچه ها هم به خوبی و تیز برانید.

 

93253981

 

بعد از آن، باید تا در سراسر یک مجموعه سینمایی رانندگی کنید. بعد از آن مجبورید که چندین پرش را انجام بدهید. توصیه می کنیم فاصله را برای جلوگیری از تصادف با دیگران در خیابان رعایت کنید. در نهایت، باید از طریق سه پارکینگ چند طبقه رانندگی کنید و برای پیچیدن چراغهای جلو ماشین، خود به خود برای رانندگی کمک می کنند.

 

ماموریت دوم Franklin and Lamar در GTA V

 

به زودی، فرانکلین و لامار تحت تعقیب خواهند شد و در نتیجه، باید پلیس را در تعقیب و گریز گم کنید، تا ستاره های شما به صفر برسد. مکانیک بازی در اینجا کمی متفاوت تر از قسمت های قبلی این بازی می باشد، چون بار اول نیاز دارید که از دید پلیس ناپدید شوید (از متوقف کردن ماشین های پر سرعت تا خارج کردن سرنشین ها از ماشین هاشون) و بعد کمی صبر می کنید و پنهان می شوید تا تعقیب و گریز شما تمام شود. توصیه میکنیم که در برخی از کوچه ها یا در یک گاراژ زیرزمینی (تصویر بالا) پنهان شوید.

 

ماموریت دوم Franklin and Lamar در GTA V

 

بعد از اینکه پلیس ها صفر ستاره کردید، به سمت نمایندگی خودرو مشخص شده بر روی نقشه، متعلق به “سیمئونه یتاراییان” رانندگی کنید. باید البته از هر گونه برخورد و تصادقی با ماشین در راه خودداری نمایید، هر چند که اگر قبل لامار آنجا باشید پول را دریافت می کنید. پس از تماشای صحنه در نمایندگی، به ماشین شخصی فرانکلین (براوادو بوفالو) می روید و به خانه فرانکلین می رسید. ماشین را در پارکینگ خانه پارک کنید تا ماموریت به اتمام برسد.

 

جایزه های اتمام این ماموریت :

 • ۲۵۰ دلار
 • خانه فرانگین و یک سری فعالیت باز شده
 • ماشین فرانکلین که باز شده (براوادو بوفالو)
 • پارکینگ فرانکلین که باز شده
 • و یک فعالیت جدید که روی نقشه باز شده

 

مواردی که نیاز دارید که ماموریت را ۱۰۰ درصد تکمیل کنید :

 • یک خراش کوچک هم روی ماشین هایی که به سرقت برده اید انداخته نشوند.
 • برنده رانندگی باشید، یعنی قبل از لامار به نقطه مورد نظر برسید.

ماموریت سوم Repossession در GTA V

ماموریت Repossession در GTA V

راه باز کردن این ماموریت : باید ماموریت دوم با نام “فرانکلین و لامار” را تمام کنید. صبر کنید تا تماسی از طرف سیمئونه یتاریان گرفته شود، جواب دهید و به صحبت هایش گوش دهید. هم اکنون می توانید به سمت نمایندگی خودرو بروید تا ماموریت (حرف SS بر روی نقشه) را شروع کنید.

شخصیت قابل بازی : فرانکلین

اطلاعات اضافی : در حالی که این ماموریت را بازی می کنید، با اولین شلیک ها و تفنگ های این قسمت آشنا می شوید، اما نیازی نیست که برای آن به روش خاصی آماده شوید، زیرا به صورت خودکار اسلحه ای که نیاز دارید تا دشمنان خود را از بین ببرید به شما داده می شود. شایان ذکر است که فرانکلین یک بار دیگر توسط لامار در طول این ماموریت همراه است.

این قبلا ذکر شده بود که در مقدمه برای شروع این ماموریت، نیاز به بازگشت به نمایندگی خودروی متعلق به سیمئونه یتاریان که قبلا فرصت دیدار این شخص را در پایان ماموریت قبلی داشتید. نمایندگی به عنوان S در نقشه مشخص شده و در سمت جنوبی خانه فرانکلین واقع شده است. پس از رسیدن به منطقه نمایندگی، در کوچه و پشت ساختمان و به پارکینگ وارد شوید و آنجا اتومبیل خود را پارک نمایید. یک کات سین دیگری که مقدمه این ماموریت هست را تماشا کنید.

 

ماموریت Repossession در GTA V

 

از ساختمان نمایندگی خارج شوید و به ماشین خود (ماشین فرانکلین) سوار شوید و تا محلی که در آن قرار است موتور را به سرقت ببرید رانندگی کنید، مثل ساحل وسپوچی. بعد از این که به آنجا رسیدید، اتومبیل خود را در نزدیکی دایره ای که آنجا بوسیله بازی علامت زده شده پارک کنید و از اتومبیل خارج شوید و به سمت چپ بروید. نزدیک حصار شوید و دکمه درست دسته را بزنید تا از روی آن بپرید.

 

ماموریت Repossession در GTA V

 

همینطور که به سمت پارکینگی که واقع در انتهای کوچه می روید، در فاصله کوتاه از لامار باقی بمانید. سعی نکنید که بدوید و فاصله خیلی زیادی نسبت به همراهتان داشته باشید، چرا که در غیر این صورت می توانید آژیر محله را در بیارید که منجر به خراب شدن ماموریت خواهد شد. پس از این که به پارکینگ رسیدید برای اکتشاف منطقه فورا به سمت راست بروید. درنتیجه یک کات سین از برخورد با باند خصمانه لوس سانتوس وگوس منجر خواهد شد.

 

453524484

 

درست بعد از این که کنترل فرانکلین را مجددا بدست آوردید، به سمت کلت بدوید تا به طور خودکار آن را بردارد. انتخاب اسلحه را بالا بیاورید (با فشار دادن و نگه داشتن دگمه درست بر روی دسته) و اسلحه کلت را از لیست انتخاب کنید.

نکته : اگر قبلا سلاح های بهتری به دست آوردید، بدیهی است، لازم نیست از کلت استفاده کنید. با این حال، این اسلحه برای از بین بردن دشمنان کافی است.

 

ماموریت Repossession در GTA V

 

به سرعت، در کنار دیوار پارکینگ برای گلوگه نخوردن پناه بگیرید، این کار باعث می شود که در فضای باز نمانید. به اعضای باند وگوس که در اطراف شما هستند شلیک کنید و تا حدی که ممکن است سر آنها را هدف قرار دهید. هنگامی که لحظه مناسب فرا رسید، مخزن گازی که در تصویر بالا نشان داده شده را هدف قرار دهید که یک انفجار بزرگ رخ می دهد. همچنین، مراقب گانگسترهای جدیدکه در بالکن ساختمان سمت راستی ظاهر شده اند، باشید.

 

453524515

 

دشمنان به زودی سعی می کنند تا با یکی از اتومبیل های پارک شده در نزدیکی کوچه فرار کنند. اول آتشی که روی ماشین است را روشن کنید، پس یک گلوگه به سمت بنزینی که روی زمین ریخته و تا باک بنزین ماشین هم می رود شلیک کنید تا ماشین منفجر شود. حالا می توانید به موقعیت جایی که ماشین خود را پارک کرده بودید برگردید. از روی حصارها پرش کنید تا به ماشین برسید و شروع به تعقیب شخصیتی که در حال فرار با موتورسیکلت است بکنید.

 

ماموریت Repossession در GTA V

 

در طول تعقیب موتورسیکلت، سعی نکنید که به ماشینی بزنید. فاصله تان را با موتور سیکلت رعایت کنید و از مهارت فرانکلین مثل کند کردن زمان استفاده برای تعقیب استفاده کنید. دگمه را فشار داده و پایین نگه دارید و بعد سرتان را به سمت پنجره بچرخانید و با کتلی که دارید شروع به تیراندازی بکنید. سعی کنید که به موتورسیلکت بزنید (تصویر بالا) که باعث تعقیب و گریز می شود. تنها چیزی که مانده این است که به دوچرخه ای (وسترن باگر) که در آنجا هست نزدیک شوید و آن را برانید تا به موقعیتی که در نقشه مشخص شده برسید و ماموریت را تمام کنید، مثل کارواشی که در نزدیکی خانه فرانکلین است.

 

مواردی که نیاز دارید تا این ماموریت را ۱۰۰ درصد تکمیل نمایید :

 • زمان : باید در عرض ۶ دقیقه و ۳۰ ثانیه ماموریت را تمام کنید.
 • بنزین روی زمین را حتما بزنید تا ماشین منفجر شود
 • هدشات : سعی کنید ۶ تا از گانگسترهای دشمن را هدشات کنید.
 • دقت : بید ماموریت را با حداقل رنکینگ ۷۰ درصد تمام کنید.

مرحله چهارم Chop در GTA V

مرحله چهارم Chop در GTA V

راه باز کردن : باید ماموریت سوم (Repossession) را تکمیل کنید. بعد از آن به خانه فرانکلین برگردید، یک نشانگر دیگر که ماموریت دیگری را (حرف FF بر روی نقشه) شروع می کند در نقشه ظاهر می شود.

شخصیت های قابل بازی : فرانکلین و چاپ

اطلاعات اضافی : چاپ نام سگ فرانکلین است و این سگ کوچولو یکی از جاذبه های اصلی این ماموریت است. در این ماموریت دو تا تعقیب و گریز داریم که یکی بوسیله ماشین و دیگری با پای پیاده است.

به دایره ای که در جلوی خانه فرانکلین وجود دارد برسید، یک صحنه گفتگو با لامار که در طی آن در مورد این طرح یاد می گیرید که یکی از اعضای باند خصمانه بالاس را بربایید و او را گروگان بگیرید. دنبال لامار بروید تا به یک ون برسید. سوار ماشین شوید و صبر کنید تا لامار و چاپ به شما بپیوندند. تا بلوار Vinewood واقع در منطقه شمال برانید. بعد از این که به مقصد مشخص شده رسیدید، به داخل کوچه باریکی که بین ساختمانها است برانید.

مرحله چهارم Chop در GTA V

 

هنگامی که یک صحنه جدید دیگر به پایان می رسد ، به سرعت به ون برگردید و  شروع به تعقیب و گریز گانگستر فراری که سوار بر روی دوچرخه است کنید. در طول تعقیب و گریز، از مهارت خاص فرانکلین استفاده کنید مثل همیشه از کند کردن زمان استفاده کنید. این به شما اجازه محدود کردن خطر برخورد با وسایل نقلیه دیگر در طول رانندگی با سرعت بالا را می دهد و این اجازه می دهد که بدون نیاز به کم کردن سرعت ون (طبق تصویر بالا) دوچرخه سوار را تعقیب کنید.

 

مرحله چهارم Chop در GTA V

 

بعد از چند لحظه به محل حادثه می رسید. از ون خارج شوید و دنبال چاپ بروید. این ایده خوبیه که با حداکثر سرعت بدوید، پس روی دگمه دویدن به طور مداوم ضربه بزنید تا به طور منظم بدوید. دنبال سگ در امتداد راه از روی حصار بپرید. یک مقدار جلوتر، باید از یک حصار چوبی رد شوید. سپس به سمت چپ بروید و بدوید به سمت جلو تا به خط راه آهن برسید. به زودی صحنه دیگری شروع می شود.

 

مرحله چهارم Chop در GTA V

 

به دنبال پیشنهاد بازی به چاپ پرش کنید، یعنی چاپ (سگ فرانکلین) شوید و از دید او بازی کنید. در این قسمت قادر نخواهید بود که به صورت مستقیم حیوان را کنترال کنید، اما به جان آن می توانید مشاهده کنید که چگونه سگ سعی می کند که گانگسترها را ردیابی کند. صبر کنید تا چاپ روی یکی از واگن های راه آهن متوقف شود، سپس به فرانکلین پرش کنید و در واگن را باز کنید.

 

مرحله چهارم Chop در GTA V

 

به چاپ پرش کنید و صبر کنید تا اون به محل دیگری برسد. برای آخرین بار به چاپ پرش کنید و صبر کنید تا حیوان برای واگن بعدی متوقف شود. یک بار دیگر کنترل فرانکلین را به دست بگیرید و در واگن را باز کنید.

 

مرحله چهارم Chop در GTA V

 

هم اکنون می توانید تعقیب و گریز خود را پس از این که گانگستر را که در  پشت واگن پنهان شده بود از سر بگیرید. خیلی طول نمی کشد که چاپ هدف را می گیرد و او را به زمین می زند. منتظر فرانکلین باشید تا سوار ون شود و آن را به سمت مخفیگاه لامار ببرد. در طول رانندگی، شخصیت شما تصمیم به آزادی گانگستر تازه دستگیر کرده می کند، پس تنها چیزی که برای شما باقی مانده این است که لامار را به مرکز تفریحی ببرید.

 

مواردی که نیاز دارید ماموریت را ۱۰۰ درصد تکمیل نمایید :

 • یک خراش هم بر ندارید، سعی کنید که بر روی ون لامار یک خراش کوچک هم نندازید.
 • باید از چاپ برای زمان ۱۰ ثانیه ای استفاده کنید.
 • برای ۷ ثانیه باید از مهارت مخصوص فرانکلین برای کند کردن زمان در حال رانندگی استفاده کنید.

ماموریت پنجم Complications در GTA V

ماموریت پنجم Complications در GTA V

راه باز کردن این ماموریت : باید ماموریت سوم (Repossession) را به اتمام برسانید. سپس دوباره به ملاقات سیمئونه یتاریان نمایندگی خودرو (حرف S بر روی نقشه) بروید.

شخصیت های قابل بازی : فرانکلین و مایکل

اطلاعات اضافی : این یک ماموریت دیگر کاملا منحصر به فرد است. بخش اول آن شما را با مکانیک کاملا ساده دزدکی راه رفتن آشنا می کند. بخش دوم آن که حتی بیشتر جالب است که در آن به معرفی مایکل برای حالت داستانی اصلی بازی می پردازد و یاد می دهد که چگونه با دیگران به مبارزه تن به تن بپردازید. به حدی که ممکن است سعی کنید قبل از این که ماموریت را انجام دهید برای جلوگیری از مشکلات ۱۰۰ درصد شدن ماموریت یک تمرینی برای مبارزه تن به تن انجام دهید.

به سیمئونه یتاریان که در مقابل ساختمان اقامت دارد، نزدیک شوید. پس از یک صحنه کوتاه دیگر، به منطقه راکفورد هیلز (بخش شمال غرب لس سانتوس) می روید. در راه آنجا، به حرفای تلفنی با سیمئونه گوش دهید. بعد توقف در نزدیکی ویلایی که باید ماشین را از آنجا بدزدید. دروازه ای که در تصویر بالا نشان داده شده را پیدا کنید، از آن بالا روید و در ملک طرف به زمین بیایید.

 

ماموریت پنجم Complications در GTA V

 

روی آنالوگ فشار دهید تا فرانکلین شروع به دزدکی راه رفتن کند. در راه، حواستان به باغبانی که در سمت چپ کار می کند باشد، البته با وجود او باز هم جا برای راه رفتن از کنارش هست، پس توصیه می کنیم که دزدکی به پشت او بروید و او را خفه کنید. یکی از مواردی که در ۱۰۰ درصد شدن ماموریت نیاز هست همین قضیه می باشد.

 

ماموریت پنجم Complications در GTA V

 

سعی نکنید که از در ورودی ویلا وارد شوید چرا که قفل است. به جای آن از ورودی سمت راست به ماشین باغبان برسید (مثل تصویر بالا). روی سقف ماشین بروید و سپس بر روی قطعه ای از پشت بام بروید. انجام این دو عمل  به شما اجازه می دهد که به پنجره باز در طبقه فوقانی ویلا برسید.

 

ماموریت پنجم Complications در GTA V

 

پس از رسیدن به حمام کوچکی که در طبقه فوقانی وجود دارد توقف کنید و صبر کنید تا زن جوانی که به اتاقش برود. به سمت پله ها که به طبقه همکف می رسد، بروید. به سمت چپ بپیچید و مواظب زنی که در حال تنیس بازی کردن با مربی هست باشید. در اولین موقعیت، به سمت چپ دوباره بپیچید که این کار به شما اجازه می دهد که به پارکینگ برسید. سوار SUV (کرین بیجی XL) پارک شده شوید.

 

ماموریت پنجم Complications در GTA V

 

با دقت از پارکینگ خارج شوید و از ملک طرف به سمت نمایندگی خودرو رانندگی کنید. در راهتان، با یک صحنه غیرمنتظره با مایکل مواجه می شویدو اگر می خواهید نگاه بهتری به او بیندازید، باید دگمه ای که بازی دستور میدهد را فشار دهید. تا نمایندگی رانندگی کنید و نزدیکی محلی که به صورت دایره علامت زده شده توقف کنید. پس از آن صحنه دیگری را تماشا می کنید که در آن ماشین حرکت می کند و شما باید داخل شیشه مغازه مقابل شوید (مثل تصویر بالا).

 

ماموریت پنجم Complications در GTA V

 

به زودی به مایکل پرش می کند و باید یک مبارزه تن به تن داشته باشید. اگر اولین مبارزه شماست، نیاز دارید تا اطلاعات کافی که روی صفحه نمایش است را برای انجام مبارزه انجام دهید. با قفل کردن بر روی سیمئونه شروع کنید و شروع به جاخالی دادن کنید و صبر کنید تا راحت بتوانید به طرفتان ضربه بزنید و او را نقش بر زمین کنید. پس از این که آسیب های کافی را به سیمئونه وارد کردید، ماموریت به پایان می رسد.

 

مواردی که ماموریت را ۱۰۰ درصد تکمیل می نماید :

 • زمان : باید در عرض ۵ دقیقه ماموریت را به پایان برسانید
 • مایکل نباید هیچ آسیبی در مبارزه ببیند.
 • باید به صورت دزدکی به باغبان واقع در ملک حمله کنید.

 

ادامه راهنما در روزهای آینده

با ما همراه باشید